ömer suner, Visa - Ozan işbirliğiyle küresel para transferleri başlıyor

Visa – Ozan işbirliğiyle küresel para transferleri başlıyor | PSM Magazine | Ocak 2020

Her çeyrek sonunda ilgili dönemi değerlendiren Visa, yılın son çeyreği için kazanımlarını anlattığı”Q4 Earnings Conference Call” etkinliğini 28 Ekim 2020 tarihinde düzenledi. 2020 yılında atılan tüm önemli adımların konuşulduğu konferansta Visa CEO‘su Alfred F. Kelly, Ozan Elektonik Para‘dan bahsetti. Kelly, Visa – Ozan işbirliğiyle küresel para transferi için 2021 yılı başında atılacak önemli adımların sinyalini verdi.

Konferansta sınır ötesi P2P‘nin önemli potansiyele sahip bir Visa Direct kullanım örneği olduğunu ve bu çeyrekte anlamlı ilerleme kaydettiklerini belirten Alfred F. Kelly, küresel para transferine yönelik yenilikçi çözümleriyle 83 milyon nüfusa sahip Türkiye’nin en az dörtte birini hedefleyen Ozan Elektronik Para ürünlerinin çok yakında piyasaya gireceğinin altını
çizdi.

Tüm Ar-Ge’sini Türkiye‘de yapan ve buradan başlayarak küresel arenaya iddialı bir giriş yapmaya hazırlanan Ozan Elektronik Para; İngiltere, Avrupa Birliği, ABD ve dünyanın farklı ülkelerinde hizmet vermek üzere gerekli lisans ve altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası denetiminde ve gözetiminde lisanslı bir kuruluş olarak faaliyete başlayan Ozan Elektronik Para, İngiltere’deki FCA‘den (Financial Conduct Authority) de Electronic Money Regulations (FRN 900482] kapsamında e-para lisansına sahip.

Ozan, son kullanıcılara ön-ödemeli kartın yanı sıra mobil cüzdan aracılığıyla hesap açma, para transferi, temassız ödeme, yurtiçi ve yurtdışı fatura ödeme, online hediye kartı ve e-pin gibi hizmetler sağlıyor. Bu çözümlere ek olarak sanal POS ve mobil POS ürünleriyle küçük ve orta ölçekli işletmeleri finansal servislerle buluşturuyor.

 

ömer suner, Visa - Ozan işbirliğiyle küresel para transferleri başlıyor